חיפוש משרות:

איך לכתוב קורות חיים

קורות חיים הם השלב הראשון בתהליך של חיפוש עבודה והם למעשה מפתח הכניסה לשוק העבודה. באמצעות קורות חיים איכותיים שמייצגים אותנו נאמנה ומושכים תשומת לב, נוכל להצליח להגיע אל המשרה אליה אנחנו שואפים. לקורות החיים ישנה השפעה גדולה, במקרים רבים אף יותר מכל תעודה או תואר שעשיתם. איך נכון לכתוב את קורות החיים, מה כדאי להדגיש ומהו המבנה הרשמי שלהם?

מה חשוב שיהיה בקורות החיים שלכם?
מסמך קורות חיים נדרש להיות מורכב מ-6 חלקים מרכזיים, לפי הסדר: פרטים אישיים, ניסיון תעסוקתי, השכלה, שירות צבאי ופרטים נוספים כדוגמת שפות ושליטה ביישומי מחשב. העמסת קורות החיים באינפורמציה שאינה קשורה למשרה, יכולה לפגוע בסיכויים של המועמד להתקבל. תחביבים, ציטוטים או ציון של פרטים לא רלוונטיים מהעבר מעיבים על מסמך קורות החיים, וגורמים לו להיות ארוך מדי. חשוב לדעת שמרבית המעסיקים כלל לא קוראים את העמוד של השני של קורות חיים. לכן, חשוב להכניס פנימה את המידע הרלוונטי ביותר, ולשמור על אורך של עד דף אחד.

סגנון הכתיבה ומבנה קורות החיים
מסמך קורות חיים לא כותבים בגוף ראשון, כיוון שזה נותן תחושה של סיפור. אם ניהלתם עובדים בעברכם, כתבו "ניהול עובדים" ולא "ניהלתי עובדים". אם בתפקידכם הייתם אחראיים על הכנת מצגות, כתבו "הכנת מצגות" ולא "הכנתי מצגות", וכך הלאה. המסמך נדרש להיות רשום בשפה רשמית וגבוהה, ולא בשפת יום-יום. חשוב שהמסמך יהיה רשום בפונט אחיד ועקבי, שיישור הקובץ יהיה מימין לשמאל ושהשנים תמיד ימוקמו בצד ימין. בנוסף, חשוב להקפיד על פסקאות מרווחות ולא עמוסות במידע ולהדגיש כותרות ראשיות. פונט מומלץ –Arial 11.

לכתוב את קורות החיים בהתאם לדרישות התפקיד
כשאתם מגישים מועמדות למשרה מסוימת, כדאי להתאים בינה לבין קורות החיים שלכם. לאחר שתזהו מה הן הדרישות והתכונות אותם המעסיק מחפש למשרה זו, תדעו להבליט אותם בקורות החיים שלכם. לדוגמה, אם אתם מתראיינים לתפקיד בו תידרשו לדעת לעבוד במהירות ולהתמודד עם לחץ, הדגישו תפקידים בהם נדרשתם להצטיין בזריזות ו להתמודד עם קור רוח. מנגד, תוכלו לוותר על עבודות שמציגות אתכם באור ההפוך. אם אתם מתראיינים לתפקיד פקידותי, וותרו על ציון עבודה בתחנת דלק או חנות אופנה, והכניסו פנימה עבודות בהן יצא לכם לעבוד עם ניירת ומחשב. עדיפה עבודה אחת שקולעת בדיוק מאשר 3 עבודות שלא קולעות בכלל. שימו לב שריבוי עבודות בקורות החיים מציג אתכם באור שלילי, ואתם עלולים להיתפס כאנשים שעוברים עבודה לעיתים קרובות, בין אם בגלל מיצוי, בגלל שעמום או כי אינכם מסתדרים עם הסביבה. המטרה שלכם היא להציג למי שמקבל את קורות החיים שלכם שאתם האדם אותו הוא מחפש.

מה עושים לאחר קורות החיים?
מומלץ להמתין בסבלנות לתשובה, ולא לדחוק במראיין להחזיר לכם תשובה. יתכן והוא עובר על קורות חיים נוספים שנשלחו אליו עד שיקבל החלטה את מי לזמן לראיון. אם עבר שבוע מאז ששלחתם את קורות החיים ועדיין לא קיבלתם תשובה, תוכלו לנסות ליצור קשר עם החברה ולבדוק את העניין.

בהצלחה!

דילוג לתוכן